Bine ati venit pe forumul claudiu-server-TRANS-CS STRIKE-REGHIN ,va rugam sa va inregistrati.Va multumim!
Bine ati venit pe forumul claudiu-server-TRANS-CS STRIKE-REGHIN ,va rugam sa va inregistrati.Va multumim!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Va anunt ca comunitatea noastra va acorda suport tehnic pentru serverele care intra in comunitate si va vom crea si redirecte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!Inregistrativa pentru a ajuta la cresterea comunitatii,fiti activi pe forum!!!!!!!!!!! ***Cautam staff cu experienta*****Oferim subdomeniu pentru servere cstrike orice mod***Cautam disigner pentru forum***cine vrea sa ajute sa ma caute la clau_reg2008 adresa de mess
Va anunt ca comunitatea noastra va acorda suport tehnic pentru serverele care intra in comunitate si va vom crea si redirecte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!Inregistrativa pentru a ajuta la cresterea comunitatii,fiti activi pe forum!!!!!!!!!!! ***Cautam staff cu experienta*****Oferim subdomeniu pentru servere cstrike orice mod***Cautam disigner pentru forum***
caut oameni seriosi care sa ma ajute sa facem forumu mai bun si mai multe date pe el si sal editam cum trebuie pentru a confirma la ID de mess clau_reg2008 astept propuneri

Distribuiţi | 
 

 cum poti gsii driver pt calculatorul tau

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
claudiu
Owner
claudiu

Mesaje : 208
Puncte : 616
Reputatie : 4
Data de inscriere : 17/10/2010
Varsta : 51
Localizare : Reghin

cum poti gsii driver pt calculatorul tau _
MesajSubiect: cum poti gsii driver pt calculatorul tau   cum poti gsii driver pt calculatorul tau EmptyVin Mar 09 2012, 05:26

"Cum gasesc driverele pentru placa mea video? ", "Am pierdut cd-ul cu drivere primit la cumpararea pc-ului, ce ma fac ??" sau "S-a zgariat cd-ul cu drivere, sa salvez repede datele de pe el, poate numai merge" sunt probleme cu care cred ca majoritatea ( eu sigur ) ne-am confruntat. Odata cu trecerea timpului si incercarea de perfectionare, cautari si pribegiri pe internet, am aflat care este cea mai sigura metoda:

Orice producator de componente de calculator are site de support cu drivere, manuale, instructiuni si altele.


De exemplu, aveti un calculator cumparat din Carrefour - care de obicei sunt cele mai proaste calculatoare posibile. Pun 1-2 Gb ram, poate si un hdd mai mare si restul componentelor cum ar fi sursa, sau procesorul vai de steaua lor. Sa numai spun ca am gasit marci de hard-diskuri de care nu auzisem, gen Nikiki, dar hai sa revenim la problema noastra, ai cumparat calculatorul "Super Gaming" cu procesor AMD Sempron si numai ai cd-ul cu drivere pentru el. Ce te faci ? Intrii pe site-ul producatorului placii de baza care de exemplu sa zicem ca ar fi Asus ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ). Selectati Europe -> Romania, dupa care in partea de sus aveti butonul Suport si vi se va deschide o noua fereastra, unde intuitiv ve-ti dibui butonul Download situat tot in partea de sus a paginii. De acolo, urmati meniul selectand pe rand "Motherboard", modelul... sistemul de operare...si cred ca va descurcati mai departe.

O alta problema care poate aparea, ar fi aceea sa nu stiti producatorul, modelul...etc. Solutia ar fi sa downloadati un program care sa va arate exact ceea ce aveti instalat in calculator:
- Download Everest: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ... ate550.exe
- Download Aida32: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Instalati Everest / dezarhivati Aida32 si rulati-le . Atentie, nu le instalati pe amandoua, fac acelasi lucru, asa ca alegeti doar unul. Dati la Computer -> Sumary si vedeti acolo exact modelul placii de baza.

Dupa asta nu va ramane decat sa downloadati driverele pentru componentele care nu sunt integrate pe placa de baza: Placi video, placi audio, placi de retea ( care au nevoie ), tv tunnere si ce mai aveti voi. Aveti mai jos atasata o lista cu link-urile catre site-urile de Support ale celor mai importante companii producatoare din domeniu:

- Nvidia ( Placi video ) - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
- Ati ( Placi video ) - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ... d%20Detail
- Asus - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
- Gigabyte - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
- MSI - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
- ASRock - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
- Intel - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
- Dell - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ... l=en&s=dhs
- HP - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
- Ecs - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ... 0&MenuID=6
- EVGA - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
- Biostar - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
- Foxconn - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
- Acer - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
- Fujitsu - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
- Lenovo - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ... ivers.html
- Toshiba - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ... p/home.jsp
- Sony - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
- Samsung - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ... oadMain.do
- Apple - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
- Benq - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Mai multe nu mi-au venit in minte, lasati voi numele si le voi adauga ulterior.
Daca aveti nevoie de usor, nu ezitati sa ma intrebati. Multa bafta.

Sus In jos
https://claudiu-trans-cstrik.forumgratuit.ro
 

cum poti gsii driver pt calculatorul tau

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Utile Counter strike :: Tutoriale-
Mergi direct la:  

Get your own Chat Box! Go Large!
creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente